Jak je to se škodlivostí vysokých podpatků?

Jak je to se škodlivostí vysokých podpatků?

Luxusní lodičky s třpytivou mašlí 4837růžováVelice často slýcháme, že nošení vysokých podpatků může zapříčinit zdravotní problémy. Celá skupina odborníků se tak dala do zkoumání tohoto složitého problému.

Co je naprosto jisté, že nošení vysokých podpatků nezpůsobuje kolenní artritidu. Tu způsobuje zejména nadváha či časté kouření. Artritidu může získat také příliš namáhavými domácími pracemi. V případě, že nosíte opravdu kvalitní lodičky, nemůžete mít zdravotní problémy. Ty vám hrozí pouze v případě, že si pořídíte nekvalitní neznačkovou obuv. Není totiž nic horšího, než špatně ušité boty. Proto je vždy dbát zvýšené pozornosti při výběru lodiček.

Pokud budete vybírat lodičky, buďte velice pečliví. V kvalitní obuvi vás nebudou bolet nohy. Díky protiskluzové vložce vám to při chůzi nebude klouzat, a chůze pro vás bude mnohem příjemnější. Pozor si dejte také na materiál, ze kterého jsou lodičky vyrobeny. Některé lodičky jsou totiž určeny jen ke krátkodobému nošení v interiéru.

Lola Ramona Angie tmavě šedá-bíláA jak nošení vysokých podpatků nekvalitních bot ohrožuje naše zdraví? Pokud budete často a dlouho nosit vysoké podpatky může to ovlivnit celkové držení těla. Dochází totiž k napětí zádového svalstva, dochází k velkému namáhání kloubů dolních končetin. V případě, že si zvolíte špatný podpatek, můžete trpět bolestí kloubů či kyčlí. Dále se oslabují vazivové a svalové aparáty nohy, dochází k přetížení a kolapsu příčné klenby a následnému vzniku deformit prstů – tzv.kladívkovité deformity prstů nebo vbočeného palce.

Odborníci tvrdí, že kromě příliš vysokých podpatků jsou zdraví škodlivé také boty, které mají příliš nízký podpatek. Škodí teda oba extrémy. Podrážka bot musí být pružná, aby tlumila tvrdé nárazy. Lékaři a odborníky doporučená výše podpatků je 4 cm. U mužů pak centimetry 2. Dbejte také na to, aby byla podrážka široká minimálně jeden centimetr.

Pokud si správností vámi vybrané obuvi nejste příliš jistí, je dobré si informovat se na prodejně obuvi, kde vám rádi a ochotně poradí.

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány velice módním a praktickým botám – lodičkám. Jde o boty, které můžete nosit na plesy, večírky, do tanečních nebo práce. Pokud milujete boty a chcete se o nich dozvědět více, například o historii či o škodlivosti vysokých podpatků na naše zdraví, jste zde správně. Mimo to se zde dozvíte, jak správně vyberete lodičky, nebo jak se na nich naučit rychle chodit. To vše a mnohem více naleznete jen na našich stránkách.