Jak správně chodit na podpatcích

Jak správně chodit na podpatcích

Lodičky Manolo BlahnikVidíme to každý den. Na ulici nebo v televizi. Ženy ladně chodící na vysokých podpatcích. Ovšem ne každá žena tak dokáže chodit na podpatcích. My vám poskytneme krátký návod, jak se naučit na podpatcích chodit.

Abyste ladně chodily i na těch nejvyšších podpatcích, je nutné mít zakoupené ty správné boty. Jak je vybrat naleznete na další stránce s názvem Jak vybrat lodičky.

Nově zakoupené lodičky je nutné pořádně prošlápnout. To se nejlépe provádí v pohodlí vašeho domova. Pomalu se začnete na botách pohybovat. Pohyb by měl být ladný a plynulý. Hlavu dejte vzhůru, ramena musí být vzpřímená, páteř vyrovnaná. Nohy pokládejte přirozeně před sebe, jako byste šly po čáře. Při zkoušení chůze se pozorujte v zrcadle, ve kterém můžete vidět, jaké děláte pokroky. Při chůzi je nutné propínat prsty u nohou a přenášet váhu postupně ze špičky na polštářek a chodidla. Dále na patu.

Stříbrné lodičkyDruhou nohu odlepte od země, přeneste váhu na polštářek a vysuňte ji vpřed. První noha mezitím stojí pevně na zemi. Vhodné je dělat spíše menší kroky. Chůze je sice pomalejší, ale více přitažlivá. Kotník vypadá mnohem lépe, když špičky tlačíte směrem ven.

Máte-li menší podpatek, je dobré držet váhu co nejvíce na patě. Boky nechce volně, ať se hýbají, jak chtějí. Pokud chcete vypadat lépe, můžete si představit, že vaše boky opisují osmičku a nechte je předbíhat vaše tělo.

Trénovat chůzi můžete také na chodícím páse. Chce to prostě jen trénování. Díky ní bude vaše chůze na vysokých podpatcích mnohem ladnější.

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány velice módním a praktickým botám – lodičkám. Jde o boty, které můžete nosit na plesy, večírky, do tanečních nebo práce. Pokud milujete boty a chcete se o nich dozvědět více, například o historii či o škodlivosti vysokých podpatků na naše zdraví, jste zde správně. Mimo to se zde dozvíte, jak správně vyberete lodičky, nebo jak se na nich naučit rychle chodit. To vše a mnohem více naleznete jen na našich stránkách.