Jak vybrat lodičky

Jak vybrat lodičky

Černé pohodlné lodičky G8230 - D ShoesLodičky jsou rozhodně nezbytnou součástí botníku každé ženy. Jsou velmi praktické a mnoho žen v nich tráví téměř celý den. Proto je důležité být při jejich výběru velice pečliví.

Lodičky by měly být opravdu pohodlné a stabilní. Zejména pak u profesí, kdy na nohou stojíte převážnou část dne. Při výběru se nejdříve podívejte dovnitř lodiček. Velice pečlivě si je prohlédněte, a to až ke špičkám. Tam totiž nejčastěji naleznete nejrůznější nerovnosti, které by chůzi mohly značně znepříjemňovat.

Dále zkontrolujte, z jakého jsou materiálu, jakou mají podrážku, a zvlášť pečlivě zkontrolujte podpatek. Podpatek by měl s podrážkou svírat pravý úhel. Pokud tomu tak není, boty určitě nekupujte. Nohy vás v nich budou bolet a chůze bude utrpením. U takových bot můžeme také předpokládat krátkou životnost, neboť zde hrozí větší pravděpodobnost ulomení podpatku.

Jakmile si boty vyzkoušíme, musíte se v nich cítit pohodlně. Nohy by se vám rozhodně neměla viklat a sklouzávat. Pokud nosíte třeba tenisky, je dobré si koupit lodičky o číslo menší. Noha vám tak bude v botě více sedět. Ovšem nevybírejte si zase boty o víc čísel menší.

Svatební lodičky vysoké 22428 bíléVýztuž obuvi je také velice důležitá. Je nutné, aby bota stále držela svůj tvar. Výztuž by neměla být příliš pevná a ani příliš měkká. Měkká výztuž se časem deformuje a díky tomu se lodičky stávají dosti nestabilní. Naopak u příliš pevných výztuží může dojít k jejich prasknutí. Navíc se jedná o velkou zátěž pro vaše nohy.

Jestli jste si pořídili lodičky z pravé kůže, je dobré, aby vám na noze seděly hodně pevně. Kůže je totiž materiál, který časem povolí. V případě, že nepovolí, není nutné lodičky vyhazovat nebo se jich jiným způsobem zbavovat. Stačí vnitřek boty potřít čistým lihem a boty obout na pár hodin, aby se roztáhly.

V neposlední řadě je zde důležitý designe. Bota se vám musí líbit. Dnes máte na výběr z celé škály lodiček, které jsou různých tvarů, velikostí a barev.

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány velice módním a praktickým botám – lodičkám. Jde o boty, které můžete nosit na plesy, večírky, do tanečních nebo práce. Pokud milujete boty a chcete se o nich dozvědět více, například o historii či o škodlivosti vysokých podpatků na naše zdraví, jste zde správně. Mimo to se zde dozvíte, jak správně vyberete lodičky, nebo jak se na nich naučit rychle chodit. To vše a mnohem více naleznete jen na našich stránkách.